Blog,  Články,  Myšlienky

Líčenie na stužkovú, alebo ples

Základ

Základom každého pekného mejkapu je dokonalá pleťovka. Práve v období stresu (škola?), či hormonálnych zmien, dostáva naša pleť zabrať, a to najmä v podobe akné.

Žiadny make-up úplne nezakryje výrazné “kopce” na tvári (vystupujúce akné).

Čistenie pleti u kozmetičky aplikáciou produktov robí na pleti zmeny, ktoré sa vyvíjajú po dobu 3-4 týždňov. Práve preto je dobré kozmetické čistenie absolvovať najneskôr mesiac pred stužkovou.

Menej je viac

Práve v deň stužkovej je prvá udalosť, kedy chce každá slečna zažiariť. Vyberajú sa najkrajšie šaty, najkrajšie šperky, honosný účes a výrazný spoločenský make-up. Výsledkom môže byť, že všetky tieto skrášlenia (najmä make-up) osobu zmenia natoľko, že ju ani najbližší nespoznávajú. Make-up by preto mal doplniť visage tak, aby ladil do konceptu oblečenia, vlasov a doplnkov ako CELOK.

Super je mať fotografie zamýšľaného outfitu v mobile a poradiť sa s vizážistkou, čo by ladilo do daného štýlu.

Prikladám fotku s jemným make-upom, ktorý zapadá do štýlu (1) a naopak druhú fotku, kde je make-up síce precízny a sexy no aj veľmi výrazný, určený skôr len na Instafoto a na pleti pôsobí ťažko (2).

  1. zdroj: instagram Sashamirl

 

2. zdroj: instagram Blendroka.photography_film

Síce ako sa hovorí, proti gustu.. ?

Nemýlite si kozmetičku s (MUA) make-up artist / Vizážistom

Síce je super, že niektoré kozmetičky ponúkajú aj službu nalíčenia, čo padne vhod určite po kozmetických ošetreniach, keď potrebujete ešte do spoločnosti, ale overte si na akej úrovni líčenie realizuje. Často je líčenie pre kozmetičky iba ďalšou doplnkovou službou, oblasť v ktorej sa nejako extra nešpecializujú. [Česť výnimkám]
Práve preto make-up nemusí byť ani trvácny, ani nejako zvlášť estetický.

Ak sa niekto venuje vyslovene vizážistke, líčeniu. alebo sa špecializuje na obľúbenú skratku MUA (MakeUp Artist) znamená to, že by mal byť profesionálom, práve pre túto oblasť MAKE-UP [,prípadne aj spoločenských účesov].. A ja ako zástanca líčenia, 🙂 by som sa zverila do rúk práve pri make-upe niekomu, koho make-up sa mi zdá úchvatný 🙂

Foto nieje realita

To, že Instagram nie je realita, určite viete, avšak pri mejkape to platí dvojnásobne. Mejkap, ktorý je dokonalý na fotografii je VŽDY naživo silný a výrazný. Teda, ak sa maľujete minimálne, alebo zamýšľate výrazné šaty a vlasy, určite zabudnite na make-up, ktorý bude na fotke, ako Kardashianka na titulke. Takýto make-up naživo vyzerá veľmi výrazne a ťažko.

Ja osobne keď idem líčiť, spýtam sa klientky, či jej záleží na tom, vyzerať krásne naživo a za denného svetla, alebo či chce byť namaľovaná tak, že to bude výrazné aj na fotke a v tme. 🙂

Asi toľko k tomu ☺️

Make-up na stužkovú môže vyzerať aj takto..

Pre viac foto ma nájdeš aj na Instagrame

Prípade záujmu o líčenie na stužkovú v Košiciach mi píš SMS, alebo správu 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *