Blog,  Články

Svadobné líčenie

 

 

SVADBA. Tento deň je bez debát udalosťou, na ktorú budete často spomínať. A to nielen Vy, ale aj hostia a najmä rodina. Keď všetky drobné detaily vyblednú, práve fotky, či video bude to, čo budete ukazovať deťom, či samým sebe s úsmevom “Aký sme boli mladí.” 🙂 Žiadna svadba nie je dokonalá, ale to, čo by malo dokonalé byť je nevesta – v očiach ženícha. 🙂 Správne zvolené šaty, účes, makeup a doplnky sú k úsmevu základ. Čím sa odlišuje svadobný make-up od toho bežného? Oplatí sa nalíčiť sama? Akým štýlom sa nalíčiť? Práve o tom si teraz povieme.

Luxusná kozmetika nemusí byť najkvalitnejšia

Zdroj: Instagram

Je super, ak sa žena vie trvácne a vkusne nalíčiť do práce, na oslavu, či párty, to znamená urobiť make-up na časový interval 8-10 hodín, kde človek vyvíja len miernu fyzickú aktivitu. Uvedomiť si však treba, že nevesta je “na nohách” aby všetko stihla často od 6:00 rána do 3:00 rána tzn. takmer 24 hodín. Musí čeliť nielen búrlivej tancovačke, ale často sa nevyhne ani nejakej tej slzičke dojatia, či silnému objatiu naradostenej rodiny s pritlačením tváre. To všetko má šancu vydržať len správne zvolená kozmetika. Make-up samozrejme ráno môže vykazovať drobné nedokonalosti (ktoré zvládne otlačenie do vreckovky & prepúdrovanie), avšak nevesta by nemala vyzerať roztečene a fľakato skôr než odozneje polnoc. 🙂

Aká je však ta správna kozmetika? Ak sa nebavíme o drogériových značkách, ale o predajniach s luxusnou kozmetikou, hovoríme často o kozmetike, ktorá má svoju cenu aj pre “meno”, pre pridané vyživujúce látky, či liftingový efekt, no táto kozmetika zväčša nieje vodeodolná, či oteruodolná! Práve taká (vodeodolná / oteruodolná) kozmetika sa pre “lajka” hľadá pomerne ťažko a bez skúseností môže na nositeľke vyzerať ako omietka. Práve kombinácia kvalitnej kozmetiky a dostatočnej praxe robí z make-up artistiek priam kúzelníčky. Určite sa viete nalíčiť aj s materiálom za 10 eur, no rozdiel je viac než markantný.

Make-up, ktorý všetko zvládne, čosi aj stojí

Ak sa bavíme o postupe líčenia, ktorý je trvácny, tak musíme uznať, že je mnoho spôsobov, ako sa k nemu dopracovať. Pri bežnom type pleti využijeme na dokonalý efekt určite cez 20 produktov. Neveríte?

Poďme si ich vymenovať: Čistiaci prípravok, Tonizujúci prípravok, Sérum/Mist, Krém/podkladová báza, Pore filler, korektory 2-3 druhy, Makeup, Púder fixačný, Kontúrovací produkt, Bronzer, Líčka, Highlighter, Podklad pod očné tiene, Produkty na obočie 1-2, Očné tiene, Linka, Ceruzka, Špirála, Trsy/mihalnice + Lepidlo, Kontúrka, Rúž/lesk..

Samozrejme mali by to byť overené vyskúšané produkty, kde žiaden z produktov by nemal nadmerne oxidovať, roztekať sa, opadávať.. A zabezpečiť tento regiment nestojí málo. Značiek je naozaj veľa a každá má svoje “top produkty” a aj prepadáky. Značky po ktorých by ste sa mohli popozerať na túto udalosť sú: Urban decay, Dior, Charlotte Tilbury, Benefit, Wunder2, Huda, Bodyography, Anastasia Beverly Hills..

Zdroj: Instagram

Zodpovedzte si otázku: “Chcem vyzerať výrazne na fotkách, alebo pekne naživo?”

Ak ste videli niekedy pútavo nalíčenú nevestu na fotke, kde bol make-up jednoznačne sýty, prekreslený a viditeľný aj zdiaľky, sú 3 možnosti:

  1. Nevesta bola líčena na fotografiu tzv. Foto make-up, kde sa zohľadňuje, že “fotka znesie veľa”.
  2. Zaúradoval fotograf. Skúsený fotograf nehodí na fotku len jednotný filter, ale vyretušuje tvár tak, aby očné tiene boli sýte, pleť prežiarená na správnych miestach a doplní to, čo bolo pohltené umelým, či fotografickým svetlom.
  3. Nevesta má rada výrazný make-up a naživo vyzerala nalíčená silno, práve preto, aby mala “pekné fotky”.

Ak chceme make-up, ktorý prislúcha neveste tzn. nežne vyzerajúca pleťovka, jemne nalíčené rozžiarené oči, dôraz na ľahkosť a detail, potom taký make-up nebude z fotky priam vyskakovať.  Väčšina neviest chce vyzerať najkrajšie práve naživo. Ak však chcete akýsi stred výraznejšieho svadobného make-upu, je potrebné dôkladne odkonzultovať, ideálne absolvovať skúšku líčenia.

Veľmi pekne to zhrnuli aj vo videu na Stayunique vo videu Instagram vs. Real life make-up

 

Aký štýl sa na svadbu hodí?

Pred rokmi by odpoveď určite bola – jemný, decentný. Avšak tak, ako sa menia svadobné kolekcie, mení sa aj preferencia neviest. Make-up môže byť naozaj rôzny, avšak treba zohľadniť ako bude vyzerať v celku. Nevesta má na sebe svadobné šaty, iné vlasy, iné doplnky, závoj/ozdoby a make-up by nemal pôsobiť rušivo, ale naopak zapadať. Nekričať, avšak zvýrazniť to krásne, čo na neveste je. Poďme si rozobrať, čo vidíme na foto:

Keď novinári odfotia realitu

(predpoklad: foto sú bez retuše) a nevesty zvolili jemný make-up k celkovej vizáži (make-up zapadá do konceptu neviest – princezien – veľmi pekne) :

Zdroj: Google
Zdroj: Google

 

 

 

 

 

 

 

 

Nevesty boli naživo určite úchvatné, avšak fotka znesie veľa (make-upu) preto sa môže na takýchto fotkách javiť look ako prevažne naturálny.


Ďalšie looky (nižsie) boli naživo podstatne výrazné, a na fotke pôsobia “tak akurát”, prípadne bol make-up doladený správne zvoleným photoshopom.

Výrazný nasvietený make-up kruhovým svetlom, Zdroj: Instagram Amanda Kokoeva
Nežný make-up s krásnou pleťovkou s výraznými mihalnicami retušovaný profesionálne Zdroj: Canva
Dosť výrazný make-up očí, silné kontúrovanie, na dennom svetle pôsobiaci ťažšie, avšak pre typológiu / vkus nevesty môže byť práve toto vhodné Zdroj: Google images

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Make-upy robené na fotku,

slúžiace na inšpiráciu, buď s poriadnou dávkou photoshopu, či naozaj ťažkou pleťoukou, ktorá môže vyvolávať dojem “..podajte je odličovacie tampóny, lebo sa tá chudera pleť udusí”. 🙂 Vhodné pre nevesty, ktoré sa bežne podobne silno líčia a sú s tým stotožnené.

Zdroj: Google Images
Zdroj: Google Images

 

 

 

 

 

 

 

 


Či už sa do líčenia pustíte sami, alebo absolvujete skúšku líčenia, držte sa radšej hesla “dva-krát meraj a raz rež“, aby ste deň “D” nezačali nespokojným pohľadom do zrkadla práve kvôli make-upu. Je to Váš deň 🙂

P.S.: Inak úplne prvá fotka nevesty predstavuje jedno z mojich najobľúbenejších štýlov líčenia! Kombinácia jemnosti a štruktúry na viečkach. Dokonalá pleťovka bez prehnaného kontúrovania. Zahustené no neohraničené obočie.. 🙂

Ak by ste si chceli podobné líčenie vyskúšať, alebo absolvovať kurz samolíčenia, som k dispozícií zatiaľ pre Košice.
# Košice # Vizážistka # svadobné líčenie Košice # Kurz samolíčenia # svadba Košice

2 komentáre

  • Zuzana

    Ďakujeme Alenke za krásne líčenie na stužkovú. Aj s dcérou sme sa na túto slávnosť veľmi tešili a ona jej dodala krásne čaro. Alenka vedela poradiť a jej prístup ku zákazníčkam ma očaril. Aj keď má momentálne materské povinnosti aj tak si našla dostatok času a venovala sa nám. Ešte raz obe ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *