Blog,  Články

Korekčný makeup vz. žiarivá pleť

..alebo porovnanie troch zaujímavých makeupov dostupných v drogérke/lekárni 🙂

Začnem asi najlacnejší makeupom značky ➡️ Trend it up 2in1 Camou, ktorý som si stihla zakúpiť v čase keď bol v neuveriteľnej akcii okolo 3 € ? v DM drogérii. Už recenziach som si všimla že jeho konzistenciu prirovnávajú ku gelovej a musím povedať, že je to pravda a preto sa make-up podľa mňa najlepšie nanáša Beauty blendrom. Make-up ma naozaj super krycie schopnosti a dá sa aj vrstviť. Podľa môjho názoru príliš nevysušuje, čo je pri korekčných makeupoch skôr výnimočné. ? Make-up sa mi aj s podkladovou bázou po zopár hodinách vytrácal z niektorých časti tváre, avšak nebola to žiadna katastrofa.


Ďalší make-up je od značky ➡️ Bourjois – Healthy mix. Našla som ho Drogérii Teta. Rozjasňujúci hydratačný makeup s udávanou výdržou 16 h (mne tak dlho nevydržal bezchybný). Makeup som si kúpila keď som hľadala niečo, čo pleť urobí žiarivejšou a zdravšie vyzerajúcou. Make-up mi sadol veľmi pekne a naozaj pleť prežiaril, avšak krycie schopnosti boli pre mňa nedostatočné (hlavne keď pleť nie je veľmi čistá?) a preto si ho rada primiešavam do korekčných makeupov, alebo ho zjednotím ešte kompaktným púdrom. Pokiaľ vaša pleť nie je problematická a skôr normálneho / suchšieho typu, určite ho odporúčam! Stoji cca 10-13€.

Mejkap ktorý som používala roky je ➡️ Vichy Dermablend a je to mejkap,ktorý zoženiete aj v lekárni, či na eshopoch. Nepatrí k najlacnejším, ale pri správnej aplikácii nielenže poskytuje plné krytie, ale (mne) aj celodennú výdrž. Hypoalergénny so zmatňujúci efektom pre všetky typy pleti. Make-up neupcháva póry a zdá sa mi najlepšou voľbou pre naozaj aknóznu pleť, avšak pri použití so správnym podkladom a púdrom. Pod make-up je dôležité zvoliť správny podkladový krém, alebo bázu podľa typu pleti, nechať ho vstrebať a následne makeup v MALEJ vrstve nanášať štetcom (najlepšie krúživými pohybmi akoby vmasírovať) a nezabudnúť zafixovať púdrom. Stojí približne 23-26 € no pri jeho skvelej pigmentácii ho stačí naozaj málo a tak vydrží dlho.
Ak nemáte na pleti suché miesta, odporúčam aj Catrice HD Liquid Coverage, či L.A. Colors Trully Matte?

Ak sa Vám recenzia páčila sledujte ma aj na Instagrame 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *